Jaskinia solo (zadanie 1)

Po ukazaniu się instrukcji do Jaskini, zaczęły pojawiać się pytania: czy gra będzie miała wariant solo, a jeśli tak to dlaczego nie ma go w instrukcji?. Od początku myślałem o takowym, ale miał być inny niż w większości gier, dlatego też ciężko było go dodać do gry.

Na czy ma on polegać? To rodzaj łamigłówki, która rozwiązywana jest za pomocą elementów gry i zgodnie z jej zasadami.

Poniżej zamieszczam pierwsze zadanie. W opisie przedstawione są zasady, mam nadzieję że wystarczająco jasno. Jeśli coś powinienem przedstawić dokładniej, proszę o odpowiedni wpis. Napiszcie też proszę, jak takie coś wam się podoba. Postaram się w miarę regularnie wrzucać kolejne zadania. Na razie będą prostsze, z czasem trudniejsze.

Poniżej dodałem pomoc w rozwiązywaniu zadania. A może nie tyle pomoc w rozwiązywaniu, co w zapisywaniu prawidłowego według Ciebie rozwiązania. W opisie odpowiedzi można stosować zapis:

Krok 1. Kładę żeton nr 1 na polu B5, itd.

W przyszłości planujemy z wydawcą zorganizować konkurs związany z Jaskinią, wtedy ta pomoc będzie jak znalazł 😉

6 przemyśleń nt. „Jaskinia solo (zadanie 1)

  1. Przyjemna zabawa.
    Rozwiązanie bardzo szybkie, dlatego ciekawy jestem o wiele trudniejszych zadań.
    Udało nam się z synem zorganizować wyprawę nie tylko po 20 PZ, ale zebraliśmy ich 24 w przedstawionej jaskini.

    (Przydałby się jakiś formalny sposób zapisu, wtedy można by łatwo notować swoje kroki. W tym zadaniu nawet kafelki nie mają numerów).

    1. Podmieniłem zadanie. Obecnie kafle są ponumerowane. 24 PZ, taką odpowiedź już dostałem, rozwiązanie postaram się opublikować za tydzień.

Możliwość komentowania jest wyłączona.