Archiwa kategorii: Norymebrga 2011

Norymberga 4

Targi w Norymberdze za mną. Wróciłem już do domu, dzisiaj byłem w pracy… wszystko wróciło do normy. Na pewno było to dla mnie ciekawe doświadczenie, miałem okazję zobaczyć jak prowadzi się negocjacje z innymi wydawnictwami, miałem okazję poznać kilku autorów gier (między innymi Reinera Knizie), ale najważniejsze, mogłem poznać wspaniałą ekipę Granny. Jadąc na targi trochę obawiałem się, jak się tam znajdę, na szczęście było bardzo fajnie, właśnie dzięki wspomnianej ekipie. Jeśli czegoś żałuję, to faktu że nie wziąłem ze sobą kilku gier logicznych, które może udało by mi się jakość “sprzedać”. Jeśli pojawię się tam jeszcze kiedyś, to postaram się ten błąd naprawić. W przeciwieństwie do targów w Essen, jest tu miejsce i czas na prezentowanie prototypów. Na targach udało mi się poznać kilka gier (w większym, a bardziej mniejszym stopniu), postaram się kilka z nich przedstawić bliżej, ale to już na Games Fanatic.
W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować wydawnictwu Granna za zaproszenie, a całej ekipie za mile spędzony wspólny czas, za radosne chwile 🙂

Norymberga 3

Wczorajszy dzień był… cięższy. W pokoju bylem bardzo późno, a za chwilę muszę spakować się, bo dzisiaj po południu wracam. W związku z tym wpis nie będzie taki jaki chciałem, nie opiszę Pantheona, nie przedstawię nowych, rewelacyjnych łamigłówek Smarta, nie napiszę o innych grach… bo na razie nie mam czasu. Postaram się to zrobić później, może na lotnisku. Żeby jednak coś było, to mała refleksja porównująca targi w Norymberdze z tymi w Essen.

Continue reading

Norymberga 2

Dzisiejszy wpis będzie bardziej poświęcony grom… to chyba dobrze 😉 Nim jednak opiszę tytuły jakie udało mi się poznać (i pewne ciekawostki), odpowiem na pytania jakie dostałem. W Norymberdze większość gier to prototypy (chodzi o nowe gry), tak samo wyglądały moje. Zarówno Qubix jak i Łowcy smoków pokazane były jako prototypy. Qubix dużo bardzie zaawansowany – gra ma pojawić się w okolicy marca; Łowcy pod postacią mojego prototypu.
Continue reading

Norymberga 1

W styczniu stuknęła mi 40-tka. To niby nie dużo,, a jednak sporo. Pamiętam jak będąc pacholęciem oglądałem 40-latka i zastanawiałem się, czy kiedyś będę taki stary. Oczywiście nie jestem ;-), ja czuję się pełen sił… ale takie urodziny to czas na refleksję. Niestety czasu ostatnio nie mam za dużo, w pracy mam więcej… pracy, a Granna zaprosiła mnie na targi do Norymbergi. I znowu przypomniał mi się Karwowski… bo wczoraj po raz pierwszy leciałem rejsowym samolotem 😉 Teraz już wiem, że nie lubię latać. Nie lubię gdy nic ode mnie nie zależy, a tak jest właśnie w samolocie… nawet spadochronu nie można wziąć 😉

Continue reading