Apel znajomych

Szanowni Państwo!

Nasza córka Klaudia Draga ma 16 lat. Urodziła się zdrowa. Była dzieckiem wysportowanym, towarzyskim, członkiem zespołu „Miraż” z Wodzisławia Śląskiego. Wyjeżdżała na Mistrzostwa Polski i Świata, skąd przywoziła medale. Brała udział w koncertach charytatywnych na rzecz pomocy choremu koledze, a teraz sama znalazła się w sytuacji, która wymaga pomocy.

Klaudia w dniu swoich 16 urodzin (17.03.2013r) wyszła z domu na spacer i już nie wróciła. Została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych nieopodal domu. W wyniku tego doznała ciężkiego urazu mózgu. Była hospitalizowana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na Oddziałach: OIOM, Neurologii Dziecięcej i Rehabilitacji Neurologicznej.
Przez ponad dwa miesiące była w śpiączce.

Obecnie Klaudia odzyskała świadomość i wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji, która pomoże jej przywrócić sprawność. Niestety rehabilitacja, którą zapewnia NFZ jest niewystarczająca, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego dwutygodniowego turnusu to 5 tysięcy złotych, a w ciągu roku nasza córka powinna mieć ich co najmniej kilka.


Od specjalistów dowiedzieliśmy się, że pierwszy rok po wypadku jest najważniejszy i decydujący o dalszej sprawności. Klaudia według lekarzy i rehabilitantów ma duży potencjał i można z nią wiele wypracować. Już po pierwszym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zaobserwowaliśmy poprawę.

Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się zebrać potrzebną ilość pieniędzy na rehabilitację naszej córki. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc finansową i otwarte serca.

Wdzięczni za wszystko rodzice – Nadia i Mariusz Draga

Wpłaty na rehabilitację i leczenie Klaudii można kierować na jej subkonto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Klaudii Draga 141/D

1%  podatku dla Klaudii KRS 0000186434
cel szczegółowy: 141/D Klaudia Draga